Strathmore 300 Series Newsprint Pad - 12x18"
SKU
0047723000000
In stock
300 NEWSPRINT PAD 12X18 50SH
Regular Price $6.44 List price: $9.20
| Size (Area) | 12x18" |
|---|---|
| Store Sku | 47723 |
| Manufacturer Number | P307-812-1 |
| List Price | 9.20 |
| Sheets | 50 |
| Binding Type | Glue |
| Brand | Strathmore |
| Product Line | Strathmore 300 Series |
| Surface Item Type | Pad |
| Paper Weight | 32lb/52gsm |
| Paper Tone | Newsprint |
| Paper Texture | Rough |
| Size (Area) | 12x18" |
|---|---|
| Store Sku | 47723 |
| Manufacturer Number | P307-812-1 |
| List Price | 9.20 |
| Sheets | 50 |
| Binding Type | Glue |
| Brand | Strathmore |
| Product Line | Strathmore 300 Series |
| Surface Item Type | Pad |
| Paper Weight | 32lb/52gsm |
| Paper Tone | Newsprint |
| Paper Texture | Rough |
Frequently Bought Together
- Strathmore 300 Series Newsprint Pad - 12x18"Regular Price $6.44 List price: $9.20
-
HRDCR 400ML RV226 TUBE VIOLTOn Sale! $7.99 Regular Price $11.74 List price: $13.05 -
STEEL BIT 2.0MMRegular Price $8.10 List price: $9.00 -
Liquitex Bio Based Acrylics - Cadmium Free Yellow Light - 75mlOn Sale! $17.35 List price: $24.79 -
DREHGRIFFEL#1 DROSE GEL/BLKRegular Price $29.50 List price: $29.50
Total price