The EDGE Canvas All Media Stretched Canvas - 1-1/2"Depth - 12x16"
SKU
0057236000000
In stock
THE EDGE 1-1/2" DEPTH 12X16"
On Sale! $10.68 Regular Price $16.42 List price: $69.80
| Depth | 1-1/2" |
|---|---|
| Store Sku | 57236 |
| Manufacturer Number | A11124-1216 |
| List Price | 69.80 |
| Brand | Jerrys Artarama |
| Product Line | The EDGE Canvas |
| Surface Item Type | Stretched Canvas |
| Surface Primed | Yes |
| Unprimed Weight | 8 oz |
| Material | Cotton |
| Primed Weight | 14 oz |
| Depth | 1-1/2" |
|---|---|
| Store Sku | 57236 |
| Manufacturer Number | A11124-1216 |
| List Price | 69.80 |
| Brand | Jerrys Artarama |
| Product Line | The EDGE Canvas |
| Surface Item Type | Stretched Canvas |
| Surface Primed | Yes |
| Unprimed Weight | 8 oz |
| Material | Cotton |
| Primed Weight | 14 oz |
Frequently Bought Together
- The EDGE Canvas All Media Stretched Canvas - 1-1/2"Depth - 12x16"On Sale! $10.68 Regular Price $16.42 List price: $69.80
-
BOSS TURQUOISERegular Price $2.79 List price: $3.10 -
Sennelier abstract Liner 27ml Fluorescent GreenOn Sale! $3.99 Regular Price $4.40 List price: $5.30 -
MTN94 400ML RV28 COSMOS VIOLOn Sale! $8.99 Regular Price $12.91 List price: $14.35 -
Ampersand Artist Panel Primed Smooth 10x10"x7/8"On Sale! $13.17 Regular Price $18.38 List price: $26.34
Total price