The EDGE Canvas All Media Stretched Canvas - 1-1/2"Depth - 24x30"
SKU
0057239000000
In stock
THE EDGE 1-1/2" DEPTH 24X30"
On Sale! $24.00 Regular Price $36.92 List price: $146.98
| Depth | 1-1/2" |
|---|---|
| Store Sku | 57239 |
| Manufacturer Number | A11124-2430 |
| List Price | 146.98 |
| Brand | Jerrys Artarama |
| Product Line | The EDGE Canvas |
| Surface Item Type | Stretched Canvas |
| Surface Primed | Yes |
| Unprimed Weight | 8 oz |
| Material | Cotton |
| Primed Weight | 14 oz |
| Depth | 1-1/2" |
|---|---|
| Store Sku | 57239 |
| Manufacturer Number | A11124-2430 |
| List Price | 146.98 |
| Brand | Jerrys Artarama |
| Product Line | The EDGE Canvas |
| Surface Item Type | Stretched Canvas |
| Surface Primed | Yes |
| Unprimed Weight | 8 oz |
| Material | Cotton |
| Primed Weight | 14 oz |
Shipping Restriction
Item is oversize. Can not be shipped. Pickup is available at our West Hartford, CT store.
Frequently Bought Together
- The EDGE Canvas All Media Stretched Canvas - 1-1/2"Depth - 24x30"On Sale! $24.00 Regular Price $36.92 List price: $146.98
-
MTN94 400ML RV109 CANARAS YLLWOn Sale! $8.99 Regular Price $12.91 List price: $14.35 -
Winsor & Newton Artists' Oil Synthetic Hog Bristle - 2" GlazeOn Sale! $20.60 Regular Price $29.92 List price: $51.49 -
Daniel Smith Gouache 15ml - Opera PinkOn Sale! $11.74 List price: $19.57 -
Liquitex Bio Based Acrylics - Titanium White - 500mlOn Sale! $37.44 List price: $53.49
Total price