The EDGE Canvas All Media Stretched Canvas - 11/16"Depth - 11x14"
SKU
0057232000000
Out of stock
THE EDGE 3/4" DEPTH 11X14"
On Sale! $6.47 Regular Price $9.95 List price: $31.90
| Depth | 11/16" |
|---|---|
| Store Sku | 57232 |
| Manufacturer Number | A11122-1114 |
| List Price | 31.90 |
| Brand | Jerrys Artarama |
| Product Line | The EDGE Canvas |
| Surface Item Type | Stretched Canvas |
| Surface Primed | Yes |
| Unprimed Weight | 8 oz |
| Material | Cotton |
| Primed Weight | 14 oz |
| Depth | 11/16" |
|---|---|
| Store Sku | 57232 |
| Manufacturer Number | A11122-1114 |
| List Price | 31.90 |
| Brand | Jerrys Artarama |
| Product Line | The EDGE Canvas |
| Surface Item Type | Stretched Canvas |
| Surface Primed | Yes |
| Unprimed Weight | 8 oz |
| Material | Cotton |
| Primed Weight | 14 oz |
It looks like this product is out of stock. If you really need it, give us a call (during normal business hours) and we'll check if there's fresh inventory or some on the way.
You can reach us at: 860-232-0073
Frequently Bought Together
- The EDGE Canvas All Media Stretched Canvas - 11/16"Depth - 11x14"On Sale! $6.47 Regular Price $9.95 List price: $31.90
-
ORIGAMI BOKASHI CORONA PK25Regular Price $2.93 List price: $3.25 -
Jack Richeson Hand Rolled Soft Pastel - Standard Size - GY15Regular Price $4.18 List price: $5.01 -
Holbein Acrylic Gouache - Viridian - 20mlRegular Price $7.32 List price: $9.75 -
Artfinity Sketch Markers - OatmealOn Sale! $1.99 Regular Price $5.48 List price: $6.95
Total price