The EDGE Canvas All Media Stretched Canvas - 11/16"Depth - 9x12"
SKU
0062617000000
In stock
THE EDGE 3/4" DEPTH 9X12"
On Sale! $5.30 Regular Price $8.14 List price: $31.19
| Depth | 11/16" |
|---|---|
| Store Sku | 62617 |
| Manufacturer Number | A11122-912 |
| List Price | 31.19 |
| Brand | Jerrys Artarama |
| Product Line | The EDGE Canvas |
| Surface Item Type | Stretched Canvas |
| Surface Primed | Yes |
| Unprimed Weight | 8 oz |
| Material | Cotton |
| Primed Weight | 14 oz |
| Depth | 11/16" |
|---|---|
| Store Sku | 62617 |
| Manufacturer Number | A11122-912 |
| List Price | 31.19 |
| Brand | Jerrys Artarama |
| Product Line | The EDGE Canvas |
| Surface Item Type | Stretched Canvas |
| Surface Primed | Yes |
| Unprimed Weight | 8 oz |
| Material | Cotton |
| Primed Weight | 14 oz |
Frequently Bought Together
- The EDGE Canvas All Media Stretched Canvas - 11/16"Depth - 9x12"On Sale! $5.30 Regular Price $8.14 List price: $31.19
-
Winsor Newton Professional Watercolor - Half Pan - Hookers GreenOn Sale! $6.76 Regular Price $7.99 List price: $12.29 -
Charvin Fine Oil Color - Ultramarine Blue Deep - 150mlOn Sale! $18.99 Regular Price $29.46 List price: $54.80 -
Artfinity Sketch Markers - Mocha LightOn Sale! $1.99 Regular Price $5.48 List price: $6.95 -
Luminance Colored Pencil - Light AubergineOn Sale! $4.64 Regular Price $5.22 List price: $5.80
Total price