Strathmore 400 Series Drawing Pad - 4x6
SKU
0017296000000
In stock
Strathmore 400 Drawing Pad 4x6"
Regular Price $3.15 List price: $4.50
| Size (Area) | 4x6" |
|---|---|
| Store Sku | 17296 |
| Manufacturer Number | P400-1-1 |
| List Price | 4.50 |
| Sheets | 24 |
| Brand | Strathmore |
| Product Line | Strathmore 400 Series |
| Paper Weight | 80 lb |
| Paper Tone | Cream |
Medium 80 lb - graphite pencil, colored pencil, charcoal, sketching stick, pen & ink, marker, soft pastel, mixed media, oil pastel
One of the most versatile sheets Strathmore offers, this cream colored drawing paper is ideal for sketching and most finished work.
Pad Features: Wire Bound sheets are micro-perforated and are Actual Size when removed at the micro-perforation.
| Size (Area) | 4x6" |
|---|---|
| Store Sku | 17296 |
| Manufacturer Number | P400-1-1 |
| List Price | 4.50 |
| Sheets | 24 |
| Brand | Strathmore |
| Product Line | Strathmore 400 Series |
| Paper Weight | 80 lb |
| Paper Tone | Cream |
Frequently Bought Together
- Strathmore 400 Series Drawing Pad - 4x6Regular Price $3.15 List price: $4.50
-
Strathmore 400 Series Calligraphy Pad 8.5x11Regular Price $6.76 List price: $9.65 -
Strathmore 400 Series Gray Scale Pad - 12x18"Regular Price $14.95 List price: $21.35 -
Strathmore 400 Series Gray Scale Pad - 9x12"Regular Price $8.26 List price: $11.80 -
Strathmore 400 Series Recycled Sketch - 9x12On Sale! $8.99 Regular Price $14.07 List price: $20.10
Total price

